top of page

POWER COB 

ENERGIA Z INNOWACYJNEGO POMYSŁU

Power Cob to nowatorski system połączonych technologii pozyskiwania i przetwarzania  pozostałości produkcji rolnej - rdzeni kolb kukurydzy. Wieloletnie doświadczenie i unikalna technologia umożliwia nam wykorzystanie odpadu z produkcji kukurydzy jako wysokoenergetycznego źródła energii.

Oferowana przez PowerCob linia do produkcji energii w pełni wpisuje się w OZE, a co najważniejsze produkcja energii odbywa się w sposób ciągły i nieprzerwany . Możliwe są różne formy współpracy zależne od indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Naszą misją jest dostarczanie czystej energii z wykorzystaniem odpadów w trosce o środowisko.

Oszczędzamy pieniądze i planetę

IMG_9866.jpg

O NAS

Krótka historia:

Pomysłodawca i “napęd” projektu, Michał Wyczałek-Jagiełło od 2005 roku zawodowo pracuje w branży fotogrametrii. Także z danymi satelitarnymi i lotniczymi.  Lata doświadczeń doprowadzają  go współpracy Europejską  Agencją Kosmiczną  (ESA). W 2015  opracowuje dla niej  algorytmy wykorzystujące dane satelitarne do analizy upraw rolnych. Podczas tego projektu nawiązuje współpracę z dużymi przedsiębiorstwami rolnymi, gdzie  identyfikuje niewykorzystane w gospodarce ani rolnictwie, pozostałości  pożniwne - rdzenie kolb kukurydzy.

Po gruntownym przeanalizowaniu ich parametrów fizyko-chemicznych okazuje się, że jest to to marnujący  się potencjał energetyczny. W roku 2018 w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez NCBiR (nr POIR.04.01.04-00-0018/18) nasza spółka partnerska POWER MAIZE  opracowuje  maszynę rolniczą, będącą przystawką do zespołu żniwnego. Beneficjantem programu było konsorcjum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Power Maize Sp. z o.o. Maszyna zbiera rdzenie kolb kukurydzy  z pola bez konieczności angażowania dodatkowych nakładów. W roku 2020 urządzenie jest już zbudowane i  przetestowane, a w sezonie 2021 wprowadzone na rynek. Łatwe pozyskiwanie  cennego materiału  biomasowego - rdzeni kolb kukurydzy - jest już możliwe.

Gdzie jesteśmy dziś?

Obecnie jesteśmy jedyną firmą oferującą współpracę w zakresie zbioru rdzeni. Pozyskany materiał sprzedajemy dla energetyki zawodowej oraz wykorzystujemy jako paliwo dla naszej dedykowanej kogeneracyjnej linii produkcji energii.

Zapewniamy całość łańcucha dostaw dla naszych Klientów, żeby Ci mogli korzystać z zielonej, taniej energii.

ZESPÓŁ

MICHAŁ WYCZAŁEK-JAGIEŁŁO

Autor projektu,

prezes,  mózg

i napęd Power Cob

AY3A8186 (1).jpg

KRZYSZTOF KONDRATOWICZ

Manager projektu, zarządzajacy działaniem

i działający

SŁAWOMIR KASPER

Manager rozwoju, marketingu, komunikacji

i sprzedaży, 

AY3A0091_edited_edited.jpg
DSCF6946.jpg
bottom of page